שאלות

ותשובות

כמה שנות ניסיון יש לך בהדרכת ילדים?

כ- 14 שנים של ניסיון בעבודה עם ילדים.

באימון, בהדרכה, בהכוונה

ובפיתוח שיטות איבחון וטיפול.

כמה ילדים נכללים בכל קבוצה?

במידה והפעילות מבוססת על הקטע הטיפולי, קבוצות העבודה ימנו 2 – 4 ילדים. במידה ומטרת הפעילות היא חיזוק מיומנויות מוטוריות- גופנית וחברתיות הקבוצות ימנו עד 10 משתתפים

העבודה עם הילדים מתחלקת לשניים: 1. עבודה בקבוצות עם ילדים שהשאיפה היא לעבוד בקבוצות קטנות. במידה ואני עובד עם קבוצות ילדים הסובלים מבעיה מסוימת אשתדל לחלקם לקבוצות עבודה עם בעיה זהה. 2. ישנה גם עבודה פרטנית עם אותם ילדים הזקוקים לשיפור אישי לפני השיפור הקבוצתי.

באילו סוגי כדורים משתמשים בשיטה?

ישנם אין ספור כדורים שבהם אני משתמש. החל מהכדורים המוכרים (רגל, סל ,יד ) וכלה בכדורים פחות מוכרים (כדורי פלא , כדור קוצים וכו' ).

שיטה ייחודית המסייעת לילדים לשפר את יכולתם המוטורית גופנית, מסייעת לשיפור הביטחון והדימוי העצמי, משכללת יכולות קוגניטיביות ומלמדת ומחזקת מיומנויות חברתיות. כמו כן, שיטה זו היא שיטה טיפולית היכולה לתת מענה לילדים הסובלים מבעיות התנהגות, בעיות רגשיות, בעיות התפתחותיות.

הייחוד בכדור הוא המגוון. כמות הכדורים שקיימת מאפשרת לכל ילד לחוות הצלחה עם הכדור אליו הוא מתחבר , עובדה שמסייעת לו בהעלאת בטחונו העצמי ומעמדו החברתי כפועל יוצא.

ללא צל ספק התוצאות באות עם ההתמדה והזמן. בגלל היותנו הטרוגניים ובגלל השוני העצום בין ילד וילד , כל אחד משתפר באופן אינדיבידואלי ובתקופת זמן אחרת.

לאילו גילאים מיועדת השיטה?

השיטה מיועדת לילדים מגיל 4 ומעלה

השיטה מסייעת לכל סוגי הילדים. גם ילדים שסובלים מבעיות התפתחות צריכים להתקדם אך בקצב שלהם . המלצתי היא בשלב הראשון לעבוד עם ילדים אלו באופן פרטני ולאט לאט לשלבם בקבוצות המותאמות לבעיה הספציפית שלהם.

בעקרון, כל מי שמשתמש בשירותיי, נמצא בקטגוריה של קבוצה אחת שמטרתי העיקרית היא לסייע בהתפתחות התקינה מהבחינות המוטוריות, גופניות, רגשיות, קוגניטיביות וחברתיות. כמובן, שברגע שאני עובד עם קבוצות טיפוליות קטנות יותר עשויי להיות מכנה משותף בין כל משתתפי הקבוצה.

השיטה מתאימה ומסייעת לבנים ולבנות כאחד

גמגום בגיל כזה עשויי לנבוע ממספר גורמים. אני מציע שקודם כל תפני לגורמים רפואיים. אחרי שתוברר הסיבה לגמגום ואקבל אבחון לבעייתו של ילדך אז אוכל לסייע לילדך. מניסיוני, דרך עבודתי עשויה לחשוף דפוס התנהגות מסוימים שאולי הם הסיבה לגמגום וע"י מתן בטחון וחיזוקים חיוביים ניתן לסייע לילדך.

אין מניעה לעבודת עם בני שני המינים ביחד.

כל עוד אין באפשרותי לדעת מהי הסיבה להישארותו בכיתה אין באפשרותי לתת מענה לשאלה זו. במידה והסיבה היא בעיה חברתית שנובעת ממשחקי כדור בהפסקה Teamsorli היא הפתרון האידיאלי בשבילו.

זוהי שיטה ייחודית שמצד אחד יכולה לתת מענה לכל ילד וילדה הזקוקים לחיזוקים מוטוריים- גופניים, רגשיים וחברתיים ומצד שני מסייעת לקבוצות השונות של ילדים הסובלים מבעיות שונות (קשב וריכוז, בעיות רגשיות, בעיות התפתחותיות, קלמזיות ,רפיון שרירים ברגליים\ידיים ).

ללא צל ספק ילדך סבל בעבר במישור החברתי עקב מגבלתו. נכון שבאופן אישי הוא עבר התקדמות מדהימה אך חייבים לציין שהעבודה הייתה פרטנית ואין הוא קבל את הכלים הנכונים איך להתמודד בחברה בה הוא נמצא. דרך שיטת Teamsorli ומשחקי הכדור יוכל בנך עם הרבה סבלנות וסובלנות לשכלל ולחזק את המיומנויות החברתיות להן הוא זקוק.

לשלוח אותו במהירות אלי. הפעילות שלי מותאמת ועשויה לסייע לילדים החוששים ממשחקי כדור .