Teamsorli - סטארט  אפ חינוכי

שמי תומר קרני בעל תואר ראשון בחינוך גופני עם התמחות בגיל הרך.

Teamsorli הינה שיטה מטודית ואפקטיבית שפותחה על ידי במשך עשר השנים האחרונות ותכליתה המרכזית היא העצמה רגשית ופיתוח מיומנויות חברתיות ומוטוריות באמצעות סדרות תרגילים ייחודיות  עם מגוון רחב של כדורים .

הרעיון של השיטה נולד בשנת 2002 בה שמשתי נציג של חברת בריאות  שנתנה שירותיה בחברות היי טק שונות.

ניהלתי פרויקט שנקרא WHP  - או בשפתינו – קידום בריאות בחברה.

מחקרים רבים נעשו בארה"ב והסקת העל של המחקרים הייתה:

"אם תשקיע דולר אחד בעובד תוכל להרוויח מאותו דולר 7 דולר" :

  1. לעובד תהיה יותר מוטיבציה לעבוד ולקדם את החברה.

  2. יהיו לו פחות ימי מחלה משום שסביבת העבודה נעימה לו.

  3. התפוקה שלו תגדל.

  4. כתוצאה מפעילויות חברתיות בתוך החברה יהיה קשר חם ונעים בין העובדים. משמע: העובד ירצה, אפילו  ישמח להגיע לעבודתו, יגדיל את שכרו מחד ומאידך יעלה את תפוקתו לחברה אשר תגדיל את רווחיה.  

במהלך עבודתי, סיפקתי לעובדים תנאים אופטימליים לשיפור בריאותם ולקידום הפן החברתי בחברות שעבדתי בהן.

בין שאר פעילויותיי:  בצעתי בדיקות אחוזי שומן, ייעוץ תזונתי ובניתי תוכניות עבודה ומערכי פעילות גופנית המותאמים לכל עובד  ועובד.

יצרתי סדנאות לטיפוח ולשימור הגוף ( בטן, גב, ידיים וכו' ) בתוך יום  העבודה, דהינו: העובדים הגיעו לסדנאות במהלך יום עבודתם, מהלך שסייע להם לנוח מעט מהעבודה הדורשת והקשה ולחוות משהו אחר.

אתנחתא זו סייעה להם לחזור לעבודתם נינוחים ומרוכזים יותר.

במהלך עבודתי ערכתי להם סדנאות והרצאות של תזונאים ואנשי מקצוע בכל התחומים שעוררו אצלם עניין ( תזונה נכונה, תזונת ילדים נכונה, הפרעות השמנה רפואה ועוד ).

כמו כן, הייתי אוזן קשבת לכל אחד ואחד מן העובדים שהיה זקוק לסיוע נפשי ורצה לפרוק להוציא ובעיקר לשתף.

תוצאות העבודה היו מרשימות תוך זמן קצר. עובדים רבים שיתפו את המנהלים בחוויות הסמינר ובתחושות הטובות שממלאות אותן. הם היו שמחים ושבעי רצון להגיע למקום עבודתם. תוצאה מיידית הראתה שיפור מיידי בתפוקת החברה ויצרה מרקם חברתי בריא בחברה.

בזמן שעבדתי עם חברות ההיי-טק המשכתי את אהבתי הראשונה והעיקרית עבודה עם ילדים : הדרכה וחוגים אחר הצהריים.

בזמן עבודתי עם חברות ההי טק עלתה במוחי המחשבה שאפשרי ורצוי לבצע את אותו תהליך במערכת החינוך.  הבראת מערכת החינוך באמצעות פעילות שמצד אחד תסייע למורים  והצוות החינוכי ומצד שני תגרום לילד הנאה ורצון להגיע לבית הספר.

ברגע זה הגעתי לתובנה שיש לפתח תוכנית מיוחדת כדי ליישם מטרה זו.

ואכן אחרי שמונה שנים של עבודה סיזיפית עם מאות ילדים, פיתחתי שיטה מיוחדת ואפקטיבית להעצמה רגשית ופיתוח מיומנויות חברתיות ומוטוריות באמצעות כדורי משחק שנקראית Teamsorli ( עלייה ארחיב במאמרי הבא )  שבאמצעותה ניתן להבריא ולייחד את מערכת החינוך.

לפני כשנה יצאתי עם שיטה זו וכיום אני עובד במספר בתי ספר בתל אביב ההצלחות והשפעתן על הצוות החינוכי והילדים משביעות רצון ואף יותר.

קונספט העבודה מתבסס על חלוקת הילדים לקבוצות בעלות מכנה משותף: קושי חברתי, קושי רגשי, מוטורי, קוגנטיבי, קשב וריכוז ועוד.העבודה מתבצעת  בקבוצות אינטימיות המונות כשישה ילדים, היוצאים מהשיעור ומודרכים על ידי עפ"י הקונספט.

הפעילות מאוד חוויתית ומאוד עשירה ומעניינת  ומבוססת  על  מגוון רחב של תרגילים ומבוצעת באמצעות סוגים שונים   של כדורים, המאפשרים לכל ילד לשפר את בטחונו העצמי, יכולותיו המוטוריות והחברתיות. חשוב לציין כי אספתי וייצרתי מבחר רב של משחקונים ייחודים המותאמים לכל קשת הילדים  ובאמצעותם הילד לומד לשלב ולהשתלב בחברת הילדים, ולמעשה מאפשר לי ליישם את מצב ה – win win situation  או whp, דהיינו: מצד אחד אני מסייע לצוות החינוכי משום שאני מספק תשומת לב ופעילות לאותם ילדים שלא תמיד המורים מגיעים אליהם ומצד שני אני מספק לילדים השונים חווית לימודים אחרת ומוטיבציה להגיע לבית הספר.

הפעילויות שאני מציע מתאימות לכל הילדים במערכת החינוך: הן החינוך המיוחד והן החינוך הרגיל . כיום ,מספר התלמידים בכל כיתה גדול  מצב שלא מאפשר למורה להגיע ולסייע לכל פרט בכתה, אי לכך הפעילות שלי נותנת כתף ומושיטה יד לצוות החינוכי וגם לצוות הטיפולי במידת הצורך.

אני תקווה שיתאפשר לי ליישם שיטה זו בבתי ספר רבים בכדי להבריא ולייחד את מערכת החינוך בארצנו ובכך לסייע לילדינו.